Gatavošanās būvdarbiem

Pagājis mēnesis kopš pēdējā ieraksta un kas tad pa šo laiku noticis?

  • Lielākais prieks par būvatļaujaujas saņemšanu, noteikumu izpildi un zīmodziņiem/parakstiņiem attiecīgajās ailītēs, lai varu likumīgi būvēties. Kuriozs bija ar saskaņošanu Latvijas Gāzē. Atbildīgais vīrs no Ogres nodaļas skatījās, brīnījās un man beigās jautāja, kur tad projektā tas saskaņojums jāspiež!? 🙂 Saskaņoja būvatļaujā un uz ģenplāna – derēja. Ja no sākuma biju sabijies par Ikšķiles būvvaldes darba ātrumu, tad beigās saku tikai to labāko – vispār neko nevilka garumā, tik vien kā dažs labs speciālists neuzmanības dēļ lika man braukāt pie arhitekta par velti. Bet nekļūdās, kas nedara – piedevu 🙂
  • Uz zemesgabala ir parādījies ūdens urbums. Visas tās labākās atsauksmes par www.udens-apgade.lv. Sazvanījos, solījās uz oktobra sākumu un arī pieturējās pie solījuma. Atbrauca, izurba, aizbrauca. Iedeva info par urbumu un optimālo sūkni – 2m3/h. Tagad lasu un domāju, vai likt frekfenču sūkni (Grundfos SQE) vai parasto. Pagaidām uz būvdarbiem nopirku parasto vibrosūknīti ar 1100l/h ražību. Rakstīts, ka spēj uzspiest 50m augstu, man vajag 17m.
  • Pats grūtākais bija ar gāzes projekta izveicēja atrašanu. Apzināju 9 (deviņas!!!) kompānijas un tikai ar pēdējo vienojos. Kāpēc? Tāpēc, ka neviens pat nepacentās atsūtīt cenu piedāvājumu pēc visu dokumentu nosūtīšanas un arī kad atgādināju. Vakar tika iesniegts gāzes izbūves projekts būvvaldē un ja sadarbība līdz galam būs laba, tad dalīšos kontaktos.
  • Esmu ticies ar būvnieku un vienojies par precīziem cipariem. Pagaidām pasūtīju pamatu darbus, jumtu, grīdas un apkures/ūdens/kanalizācijas sistēmu izbūvi. Par pārējiem iekšdarbiem un fasādi vēl domāju un skatīšos, kāda mums sanāks sadarbība.
  • Tā kā sola jau nākošajā nedēļā sākt darbus, tad esmu pasūtījis jūras konteineru mantu glabāšanai un pārvietojamo biotualeti. Tas viss iekš ToiToi. Un lai būtu arī drošs par konteinera sastāvu naktīs, Evorā nopircis signalizācijas sistēmu, kuru vēlāk pārlikšu uz māju. Starp citu, cena centrālei un iekārtām bija zemāka nekā loks.lv vai citos mazāk zināmos kontoros.
  • Ir nospraustas būvasis ne tikai uz papīra, bet arī dabā. Šorīt no rīta (piektdiena) zvanīju mērniekam ar lūgumu to izdarīt uz pirmdienu. Pēc piecām stundām jau stabiņi bija sasprausti. Arī būvasu nospraušanas aktu sagatavoja laicīgi un pieveda uz darbu.
  • Pēc ūdens urbēju teiktā, ka elektrības skaitītājs griežas ātrāk, kā vajag, šorīt aizbraucu izpētīt sadales skapi. Pēc informācijas no iepriekšējā zemes īpašnieka, varētu būt, ka tā kādus 5 gadus gulējusi zemē – tātad noplūde ir ļoti iespējama. Atvēru un redz ko ieraudzīju – tā blakus esošā zeme arī bija iekšā :)Sazvanījos ar vietējo elektriķi un uz dienas beigām jau būs jauna sadale.
 • sadale

Viss mēnesis ir pagājis pietiekoši darbīgi un ar pozitīvām izjūtām. Daudz domāts, plānots un pētīts. Tagad priekšā pats interesantākais 🙂


2 thoughts on “Gatavošanās būvdarbiem

 1. Nezinu gan kāds tieši tev tas sūknis, bet vibrosūkņi it kā var sabojāt urbumus/akas, tā man stāstīja aku meistari. Lai gan agrākos laikos tikai tādi vien bija (ručejoki) un laukos nekas akai nenotika.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s