Birokrātija

Nu jau sāk mesties šķerbi ap dūšu un pielavās stress dēļ tuvojošās ziemas.

Būvatļauja man ir izsniegta un tajā atzīmēts, ka nepieciešams saskaņot ar Latvijas Gāzi un Sadales Tīklu. LG jau vasarā izņēmu tehniskos noteikumus lai saprastu gāzes apkures provizoriskās izmaksas, bet par Sadales Tīkla tehniskajiem noteikumiem pat neiedomājos, jo elektrības pieslēgums jau ir un ar noslēgtu līgumu, uzstādītu skaitītāju. Stress tajā, ka ST atbildēja, ka tehniskos noteikumus izsniedz mēneša laikā. Māju sastutēs arī ziemā, bet pamatus gan ieteicams betonēt pie pozitīvas gaisa temperatūras.

Ieteikums nākošajiem būvētājiem – laicīgi izprāšņājiet būvvaldē, kādus vajadzēs saskaņojumus un pieprasiet tehniskos noteikumus.


4 thoughts on “Birokrātija

 1. Sadales tīkla tehniskie noteikumi 99% gadījumu ir copy – paste.
  Tev projekta saskaņošanai nepieciešams lai kāds elektrības projektētājs iezīmē kā tev ies kabelis no skaitītāja līdz mājai, Kāds kabeļa veids tiks izmantots un parakstās ka viss projektēts pēc noteikumiem.

  Like

  1. Beigās nebija tik traki, jo izrunāju ar Būvvaldes vadītāju un dabūju apstiprinājumu, ka ST noteikumi nav nepieciešami, ja uz zemes gabala jau ir izveidots pieslēgums. Tātad manā gadījumā jāsaskaņo tikai ar LG. Un ST tehniskie noteikumi atnāca ~2 nedēļu laikā pēc ienieguma nosūtīšanas.

   Like

 2. Vai šos teh. noteikumus var pieprasīt un saņemt pirms būvvaldes apciemojuma? Respektīvi kādi dok. ir jāiesniedz sadales tīkliem priekš teh noteikumiem (elektrība, skaitītājs, izvads man ir)? Mana situācijas nedaudz atšķiras ar to, ka saimniec būvei lauku apvidū nevajag projektu, bet ieceres saskaņošanu būvvaldē un aptuvenu novietojumu uz robežplāna vajag. Būvvalde gan man atbildē ST nepieminēja, bet gan jau bez tā beigās neiztiks. Laika taupīšanas nolūkos varētu šos teh noteikumus no ST jau pierasīt laicīgi, jo man vēl pāris mēneši paies ar birokrātiju “ietekme uz vidi” izvērtējumam, līdz tam 2 meneši pagāja, kāmēr saņēmu sertificēta ainavu arhitekta atzinumu, kas bija nepieciešams pie iesnieguma Valst vides dienestā. birokrātija rullē- par mūsu pašu naudu, protams 🙂

  Like

  1. Priekš ST teh noteikumiem es viņu mājas lapā atradu iesnieguma paraugu un tiešā tekstā lūdzu izsniegt šos noteikumus sakarā ar privātmājas būvniecību. Nosūtīju uz e-pastu un viss. No sākuma atnāca uz e-pastu skanētā versija un tad kā ierakstīta vēstule uz mājām. Nekas papildus nebija jāsniedz.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s