Būvatļauja un būvvalde

Pagājušajā ceturtdienā priecīgs, saņemot no arhitekta Būvprojektu minimālā sastāvā, braucu uz Ikšķiles būvvaldi to iesniegt. Aizpildīju pieteikumu un atstāju trīs eksemplārus. Piektdienas sēdē izskatīšot un pirmdien jāzvana, lai uzzinātu lēmumu. Zvanu – lēmums noraidīt. Bļ*!!! Skrienu pie šiem, lai iepazītos ar lēmumu, jau sadomājies, ka būs problēmas ar auto nojumi un fasādes pusi, citas grūti risināmas lietas. Bet izrādās, ka kungi piesienās pie 0,1m (!!!desmit centimetri!!!) attāluma no sarkanās līnijas, kā arī palīglīnijas rasējumos par resnu. Aprakstā neesot skaidri saprotams, ko nozīmē trīskāršā stikla pakete, kaut pie rasējumiem visi tehniskie dati ir doti, u.t.t.

No vienas puses, visu cieņu ierēdņiem, kuri labi pārzina LBN prasības un ir skrupulozi uz aprakstu. Bet no otras puses, jau sāk apnikt gaidīt uz papīru sakārtošanu. Cik zināms un runāts ar citiem būvētājiem, tad šitik skrupulozu būvvaldi grūti atrast.


2 thoughts on “Būvatļauja un būvvalde

  1. “Cik zināms un runāts ar citiem būvētājiem, tad šitik skrupulozu būvvaldi grūti atrast.” Nu chalit te tu gan brauc auzas, atsaucigaku buvvaldi neemsu redzejis. Pats buveju paslaik maju, paziunas te sabiedeja ka problemas buvalde utt, biju patikami parsteikts pa tevis piemineto buvvaldi ka tik raiuti viss notiek, pamegini iesniegt Rigas buvvalde projektu 😀

    Like

    1. Projekts ir apstiprināts un tagad tiešām domāju savādāk. Viena lieta piekasīgums (jā, piekasās pie sīkumiem un daudz neuzmanības no pašu ierēdņu puses), bet visu maina ātrums, kādā viņi izskata. Ir pagājis aptuveni 1,5 mēneši no minimālā sastāva iesniegšanas līdz būvatļaujas saņemšanai ar atzīmi par darbu sākšanas atļauju. Ātri.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s