Par zemesgabalu un ģeoloģiju

Lai varētu uzbūvēt vidēja izmēra vienstāvīgu māju ar auto nojumi, saimniecības ēku un siltumnīcu, zināju, ka vajag vismaz ap 2000 m2 lielu zemes gabalu un Ikšķilē pārsvarā arī tādā izmērā tie ir sadalīti. Kad noskatījām konkrēto gabalu, baigi neiespringu uz grunts noteikšanu, jo uz zemes jau bija saaugušas mazās priedītes, kas liecina par sausu vietu (vismaz es tā domāju 🙂 ) un daudziem apkārtējiem kaimiņiem ir garāžas zem mājas.

Ģeologu meklējot, skatījos forumus un citas atsauksmes, bet neko neatradu. Ķēros klāt ss.lv un pēc dažu zvanu veikšanas atradu sev vēlamo cenu un termiņus. Pakalpojums tagad esot dārgāks palicis, jo nepieciešams grunti vest arī uz laboratoriju. Nezinu, varbūt mani samānīja. Sarunājām ar ģeologu vienā vakarā tikties, aizbraucot uz vietas nomērējām pēc skicēm mājas stūrus un tika veikti divi urbumi pa diogonāli ar rokas urbi. Sajūta gandrīz kā Ziemassvētkos bērnībā, kad pako vaļā dāvanu – kas tad nu tai zemē slēpjas 🙂 Un dāvana tiešām bija laba! Ģeologs saka, ka labāku grunti nevar vēlēties un 5m arī grunstūdeņus neieraudzīja. Uzreiz salikās, ka varēs uz pamatiem ietaupīt, bet to risinājumu šobrīd izstrādā būvinžinieris, gaidām.

Par ģeologu tikai to labāko: tuvojošā atvaļinājuma dēļ palūdzu sagatovot izrakstu pēc iespējas ātrāk un jau pēc nedēļas tas bija man pievests pie darba vietas.

Urbumu griezumi


7 thoughts on “Par zemesgabalu un ģeoloģiju

  1. Sveiks!
   Mums cena bija ap 13 EUR/m2. Ja apmierina dzīvošana zem Daugavas līmeņa, tad var skatīties dambja pusē-tur lētāk. Ja papēta izsoles un paveicas, tad pavisam par sviestmaizi var tikt pie zemes gabala.

   Like

   1. Jā, tā apmēram tur arī ir. Vēl viens jautājums – jūs pasūtījāt “līdz atslēgai” vai tikai pašu karkasu?

    Like

 1. Somu Māja pārdod projektu un karkasu, tā montēšanu uz pamatiem. Piedāvā arī apakšuzņēmuma pakalpojumus, kurš nodrošina arī līdz atslēgai, bet tā jau klienta izvēlu, kurus darbus no viņiem pasūtīt pēc tāmes. Bet pēc cenām griezies somumaja.lv

  Like

 2. Varētu palūgt kontaktus, kas veica šo izpēti un kādas bija aptuvenās cenas? Arī pašreiz meklējam kādu, kas to varētu veikt, bet neko prātīgu neizdodas atrast. (Arī somu mājai, Ikšķiles lauku teritorijā)

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s